divokej bill

29. března 2008 v 16:11 | radka |  skupiny
Úvalská kapela Divokej Bill byla založena v roce 1997, kdy 4 lidé dali hlavy dohromady a sestavili zhruba desetipísňový program, se kterým začala objíždět menší kluby a hospody v okolí. Vznikla i čtyřpísňová nahrávka. Kapela se líbila a díky pohodové náladě v Úvalech a podpoře přátel odehrála asi patnáct koncertů.V té době se také začínala rozjíždět tradice Ouvalských big-beatů (koncert úvalských kapel na sokolském hřišti začátkem června).

DB si všímá hudební publicista Jarda Špulák a píše ve svém časopisu Big Beng! několik prvních pozitivních článků, což povzbudilo, ale přesto sestava dlouho nevydržela.

Po ročním útlumu odchází 2 členové a zakládají vlastní kapelu Devět stehů. Zbylí 2 členové začínají shánět nové lidi do potápějícího se Billa a zkoušet ve zkušebně vybudované ve staré kotelně základní školy v Úvalech.

6.6.1998 v Českém Brodě na festiválku Rok od rocku hraje první koncert v nové sedmičlenné sestavě. Začíná první spolupráce s agenturou Ameba Production a Petrem Fořtem - managerem DB.

První nahrávka se točila v amatérském studiu, jednalo se o sedm sklade, které nahrálo sedm muzikantů a z toho vyplynul i název demosnímku "Sedm statečných" .

Mezi lidi se prodalo nebo rozdalo kolem pětiset kousků. Pak následoval demosnímek "Osm statečných".

Rozjíždějící se kapela podepsala smlouvu na tři alba s firmou MONITOR EMI. První se jmenovalo "Propustka do pekel" vyšlo v červnu 2000, největším hitem se stala skladba "Plakala".

Kapela se dostávala do podvědomí a nabídek k hraní přibývalo.
Druhá deska dostala jméno podle písničky "Svatá pravda" a byla vydána v roce 2001.

Třetí deska byla vydána v roce 2003 a jmenovala se "Mezi nima". Tato deska se stává zlatou za 10 tisíc prodaných kusů. Singlová písnička "Znamení" otevírá cestu do většiny rádií.

Čtvrtá deska "Lucerna" vznikla jako nahrávka koncertu v pražské Lucerně v roce 2004.

A konečně pátá, nejnovější deska je ještě poněkud čerstvá. Jmenuje se "Divokej Bill" a vznikla teprve letos. A při té příležitosti má kapela Divokej Bill i obrovské turné, které právě probíha. 8.dubna koncertovali v Opavě a 25. května budou hrát v Ostravě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama