hry

call of duty2

15. května 2008 v 20:23 | radka

Call of Duty 2

Call of Duty 2 je pokračování veleúspěšné 3D akce, která se stala nejpopulárnější hrou českého internetu. Dvojka se snaží jít v jejích šlépějích a mimo vylepšený engine, nové zbraně a mapy, přináší také mod Capture the Flag, který byl jen v datadisku United Offensive.
Pro úspěšné připojení do hry musíte mít nainstalovanou hru Call of Duty 2 s patchem verze 1.3:
Patch pro českou verzi hry.
Patch pro anglickou verzi hry.

the sims3

15. května 2008 v 20:17 | radka

The Sims 3

The Sims 3
Přichází konec snad nekonečné šňůry datadisků k The Sims 2. V Maxisu pro nás kuchtí třetí pokračování této fenomenální série. Jak razantní změny přijdou? Nakolik se opět posuneme blíže k realitě? Dokáže třetí díl zaujmout i trošku jinou cílovou skupinu hráčů? Odpovědi nejen na tyto otázky hledejte v našem preview.
nyní, ani ne po měsíci od vydání datadisku, EA konečně oficiálně oznámili třetí pokračování. K tomu navíc spustili oficiální stránky, poodkryli nějaké střípky z hlavních předností chystaného titulu a především nám ukázali in-game screenshoty. Pochopitelně o The Sims 3 se hovořilo již pěkných pár měsíců a občas vypluly na povrch i nějaké obrázky, které se ovšem následně ukázaly jako podvrh. O tom, že by zkrátka bylo potřeba nové plnohodnotné pokračování, nemáme nejmenší pochybnosti. Přeci jen druhý díl dospěl do fáze, kdy celý princip omrzel. Zatímco do psaní dalších a dalších recenzí na neustále vycházející přídavky se mi příliš nechtělo, s třetím dílem je tomu jinak. Zkrátka tady už se snad opět objeví zajímavé nové prvky, s nimiž se potom budeme zase nějaký ten rok setkávat. S jakými přednostmi se tvůrci pochlubí tentokrát? A má The Sims 3 šanci stát se opět dalším skvěle prodávaným hitem, jež se bude umisťovat na předních příčkách i několik let po svém vydání?
Otevřený svět
Pokud máte alespoň minimální přehled o hrách, musíte určitě The Sims znát. Zkrátka tento nesmírně úspěšný počin, který vzniknul v hlavě Willa Wrighta, se snaží být dost možná co nejvěrnější simulací lidského života. Přesto má samozřejmě značné rezervy, v nichž se stále může zdokonalovat. Asi úplně největším lákadlem třetího dílu by měla být o poznání větší otevřenost celého simáckého světa. V The Sims 2 fungoval jednoduchý systém sousedství, kdy každý pozemek (ať už obecní nebo rezidenční) představoval oddělený prostor. Když jste si někam chtěli zajít z domova, bylo zapotřebí opustit pozemek a přesunout se na jiný. Mezitím jsou všechny ostatní pozemky pozastavené a čas běží pouze na tom, kde se právě nacházíte. Tento skutečně docela zastaralý systém, jež fungoval i v prvním dílu The Sims, bude konečně pozměněn. Vznikne tak v podstatě otevřený svět, ve kterém se budete moci bez loadingů pohybovat, jak jen budete chtít. Všude bude dál plynout život a zatímco si budete s jedním simem užívat v místním městečku, druhý mezitím může klidně doma vařit večeři. Prostě si jen vyjdete z domova, můžete se projít v parku, nakupovat, vysedávat v baru, apod. Dokonce i do práce budete patrně muset podobně docházet, respektive jezdit autem. Jak to například bude s jejich ovládáním, to zatím není jasné. Do všech budov nebudete moci chodit, resp. právě do práce jen přijdete a sim v ní "zmizí". Důvod je prostý - skutečně pracovat by totiž asi nikoho nebavilo.
Create-A-Sim
Už v druhém dílu byl poměrně dobře zpracovaný celý proces vytváření vlastních simů. I na jeho vylepšené verzi v Maxisu tvrdě pracují a údajně by měly přijít velké změny i v tomto směru. Samozřejmě nás čekají nové možnosti v podobě detailnější tvorby a každý sim by měl být unikátní a jedinečný. Z editoru Create-A-Sim bylo vydáno taktéž několik obrázků. Těžko z nich soudit, zdali bude skutečně až tak jednoduchý a uživatelsky příjemný, jak tvůrci tvrdí. V každém případě jsou znatelné změny, především v obličejích virtuálních postaviček. Úplnou novinkou je povaha každé postavy, která by měla být do určité míry patrná hned na první pohled. Na výběr bychom měli mít skutečně mnoho povahových rysů, díky nimž půjde vytvořit specifické persóny. Volba bude čistě na vás, přičemž každému simíkovi přiřadíte pět vlastností. Uveďme si příklad - někdo může být třeba příjemný společník, se smyslem pro humor, posedlý prací, elegantní a štístko. Takovým opakem by mohl být mrzout, emotivní, rodinný typ, ustrašenec a smolař. Všechny charakteristiky by měly být podobné těm, jak se mohou lidé sami popsat, díky čemuž půjde vcelku jednoduše a rychle vytvořit do hry "kopii" sebe samého.

Nálady
Další z věcí, která bude ve třetím díle zapovězena, je dobře známý ukazatel nálady. Zkrátka někdo si už uvědomil, že nálady lidí nejsou pouze o tom být šťastný, nebo smutný. Vznikne tedy soubor určitých nálad, který bude různě ovlivňován životními zkušenostmi i aktuálními potřebami, úspěchy či naopak neúspěchy. Názorně si to můžeme opět předvést na příkladu. Vezměme dospívajícího simíka a jeho zkušenost v podobě prvního polibku. Ten v něm vyvolá pocit "radosti", ale zároveň určité zasněnosti, která ho po několika málo dnech zase opustí. Pochopitelně podobných názorných ukázek by se nabízela celá řada. Autoři by chtěli opět ke hře nalákat hráče, které již omrzela, proto přijdou i novinky v samotném game-play. Měli bychom i dostávat určité úkoly, které budeme plnit, což by mělo ovlivnit hratelnost a oprostit od stereotypu. Příběhovou linii s přesně danými úkoly jsme si užili ve spin-offu The Sims Příběhy a nebylo to až tak úplně marné. V The Sims 3 však rozhodně nečekejte takhle lineární a komplexní příběh, nějaké cíle budou vždycky vytyčeny víceméně náhodně.
Budování
Na samotném budování domovů není příliš co měnit, proto v tomto směru přijdou změny snad jen co se týká možností úprav objektů k obrazu svému. Zjednodušené by mělo být jak modelování, tak především změna textury. Ve dvojce šlo pouze vybrat z několika dostupných barev, tady si můžete vytvářet barvy i textury sami. Mělo by stačit jen mít na počítači uložený jakýkoli obrázek (resp. texturu), kterou prostě přímo ve hře načtete na objekt. Díky tomu půjde lépe sladit vzhled všech objektů. Nepochybně tedy budete moci vytvářet stále nové, originální a jedinečné domácnosti, v nichž se budou simové cítit dobře. A ve finále i vy při pohledu na svůj výtvor. Dobře si to můžete prohlédnout na obrázcích pod tímto odstavcem.

Grafické proměny
Musím se přiznat, že při prvním pohledu na zveřejněné screenshoty ze hry jsem se malinko zarazil. Připadaly mi totiž skoro stejné jako z druhého dílu. Po chvíli mi však došlo, že se nesmí dát na první dojem a grafické zlepšení je patrné. Všechny objekty a postavy jsou mnohem detailnější, mají ostřejší barvy a působí věrohodněji. Tvůrci zahraniční fanouškovské stránky Snootysims si dali tu práci a vytvořili stejné obrázky, jako byly zveřejněné z The Sims 3, i v druhém dílu. Pod tímto odstavcem si můžete jeden z nich prohlédnout. Zbytek potom naleznete přímo na zmíněném webu. My už jen dodáme, že právě smysl pro detail je u The Sims hrozně moc potřeba, protože díky němu může vytvořené obydlí vypadat mnohem věrohodněji a především útulněji. Zdokonaleny budou pohyby, což máme možnost hezky vidět i na statických obrázcích. Například při běhu se simové pohybují o poznání věrohodněji, stejně jako například při dramatickém sledování televize. Abychom to však mohli skutečně dobře posoudit, budeme si muset počkat na vydání nějakého videa.

Multiplayer
Původní projekt Sims Online, v němž jste měli mít možnost zapojit se do rozlehlého virtuálního světa plného ostatních hráčů, se nepovedl. Proto v souvislosti s třetím pokračováním jsem malinko v hloubi duše doufal, že tvůrci přinesou možnost online hraní právě tady. Ale bohužel. Skutečně nic podobného není v plánu a nyní se budou všechny síly vývojářů zaměřovat čistě na vymakání singleplayerového hraní. Docela škoda, ale kdo ví, třeba by mohl online propojení přinést později nějaký datadisk. To bychom se opět konečně na nějaký přídavek k Sims opravdu těšili.
Rok 2009
Tvůrci The Sims 3 budou pod velkým tlakem, protože očekávání jsou již nyní ohromná. Zatímco nové datadisky přijímáme s chladnou hlavou, tady budeme chtít opět revoluci. Mezi prvním a druhým dílem přišlo mnoho razantních změn. Po pravdě řečeno podle doposud zveřejněných informací bych neřekl, že tentokrát nepřijde až taková revoluce. Jistě, na mnohé změny se určitě těším, ale patrně půjde spíše o evoluci. Hlavním lákadlem je pro mne zatím rozhodně otevřený svět, prvek, který mi doposud ve hře hodně chyběl. Například grafická stránka ale ani žádnou razantní změnu příliš nepotřebuje, vždyť The Sims 2 ani v dnešní době nevypadá vůbec špatně. The Sims 3 bude dle mého názoru spíše o ladění, rozšiřování možností a přidávání detailů. A přeci jen dělat nějaké ohromné změny u dobře se prodávajícího a zábavného produktu by mohlo být jen na škodu. Jak to nakonec ve finále dopadne, se dozvíme bohužel až někdy v průběhu příštího roku, žádný konkrétnější termín stanoven nebyl. Každopádně stále si tvůrci určitě schovávají nějaká esa v rukávu, tak doufejme, že nás nakonec mile překvapí.

online hra-opilec

3. května 2008 v 11:08 | radka
neváhej a hraj!!
alcohol-ammo-.jpg
nápověda:
Myš

popis:
Sestřel co nejvíce jablek z opilcovi hlavy...Pokud se netrefíš opilce to trošku bolí:D

online hra-bowling

3. května 2008 v 11:04 | radka
bowling.jpg
autor:
www.tgfg.pl

nápověda:
Držíte tlačítko GO a snažíte se ho pustit v okolí žlutého puntíku.

popis:
Bowling zná snad každý a tak co dodat ? Asi už nic, vlastně jo. Přeju skvělé hody koulí.

Zoo

21. března 2008 v 21:52 | radka
Tato hra je velmi zajímavá tím že si u ní odpočinete stavíte zologickou zahradu a starate se o to aby zvirata i lidi byly spokojeny

pište

21. března 2008 v 19:49 | radka
Napiste mi jakou hru hrajete zrovna vi

the sims 2

21. března 2008 v 18:08 | radka
Mě osobně se hra libi a mam ji moc rada mam i par rozliseni ale chvilema se mi seka ale také vim ze je to tim pocitacem a ne tou hrou a co vy jak se vámlíbí tato hra napiste
 
 

Reklama