sport

Sportujeme doma

25. dubna 2008 v 13:51 | radka
autor: stihla.cz rubrika:
125.jpgSportujeme doma
126.jpgJistě bysme našli vysoké procento žen, které nemají čas, možnost nebo chuťchodit cvičit mimo svůj domov. Dokonce i ty, které pravidelně chodí do posilovny nebo běhat, se občas dostanou do situace, kdy si mohou zacvičit jedině doma. V tomto případě máte hned několik možností.
Aerobní trénink doma
Běh na místě, tanec na rychlou hudbu nebo skákání přes švihadlo, v případě,že jste zcela bez vybavení. Pokud chcete doma sportovat pravidelně, bude lepší, když si pořídíte rotoped, stepper nebo běžící pás. Záleží na vaší chuti a finančních možnostech. Levnější a dobrou variantou aerobní aktivity na doma je pořízení některé z videokazet s aerobikem a cvičení podle ní. I doma platí obecné zásady aerobního tréninku, t.j. minimálně 20 minut, raději 30 minut a udržování tepové frekvence na přijatelné výši.
Doma se dá nejen trénovat vytrvalost a odstraňovat tuky, ale také posilovat. Opět záleží, zda se jedná o mimořádnou událost nebo si chcete pořídit domácí posilovnu. Pokud se jedná o mimořádnou záležitost, poslouží vám místo lavičky židle nebo pohovka a místo činek použijte např. dvě láhve s vodou, na posilování nohou dobře poslouží gumy. (Pokud je máte, k dostání ve sportu a potřebovat budete 2.) Chcete-li si pořídit domácí posilovnu, vystačíte pro začátek s lavičkou a jednoručkami, zbytek vaší výbavy dokoupíte podle svých individuálních potřeb v průběhu cvičení.
Domácí posilovací trénink
nohy, hýždě - dřepy 3x12
&nbspvýpady 3x12 na obě nohy (jako zátěž můžete použít pet láhve do rukou)
&nbspmrtvý tah 3x12
prsa - kliky 3x12 (nebo kolik vydržíte)
tlaky s jednoručkami vleže 3x12 (místo činek opět 2 láhve)
rozpažování vleže s jednoručkami 3x12
ramena, záda - tlaky (v sedu) na ramena 3x12
&nbsppřítahy s jednoručkou v kleku 3x12 na každou stranu
&nbsprozpažování s gumou za zády
břicho - zkracovačky 3x30
sed - leh 3x20-30
&nbspzvedání pánve vleže 3x12
Počty opakování přizpůsobte své zdatnosti a nezapomeňte tělo po cvičení protáhnout při strečinku.
Pokud jste zkušená cvičenka, jistě vymyslíte další cviky, které vám budou vyhovovat, jste-li začátečnice, získáte další inspiraci v časopisech, či knihách, které se věnují posilování.

Jak na ploché bříško?

25. dubna 2008 v 13:43 | radka
Jak na ploché bříško?

270.jpgJak na ploché bříško?
Ploché bříško je jedním z nejčastějších přání, které my ženy ohledně své postavy máme. Bude to zřejmě tím, že s ním souvisí další "důležitá veličina" a tou je štíhlý pas. A možná je to také tím, že jeho plochosti dá zabrat každé naše těhotenství. Dobrá zpráva je, že bez ohledu na věk i počet potomků, je možné na něm pěkně zapracovat.
Vezměme to trochu zeširoka.. &nbspPlochost našeho bříška je dána dvěma parametry: pevností břišních svalů, ale také množstvím podkožního tuku v této oblasti. Je-li toto množství větší, nejsou ani sebepevnější svaly vidět a hyzdí je beztvará tuková hmota. Z toho vyplývá, že pro pěkné bříško je kromě posilování důležitý aerobní trénink, ale velmi také výživa. Zkrátka budeme-li dělat sklapovačky do umdlení není to ještě to pravé, je potřeba zracionálnit jídelníček a přidat např. rotoped či chůzi, čili aktivitu, která pomůže podkožní tuky spalovat.
Nezapomeňte ani na ostatní svalstvo tvořící svalový korzet trupu, na zádové svalstvo. Břišní "vyklenutí", které se nám nelíbí může být někdy způsobeno jen chybným držením těla. Takže napřímit, zatáhnout břišní svaly, ramena dolů, hlavu naopak nahoru a můžete vyrazit!
 
 

Reklama